Komfortowy sen dla każdego niemowlaka

Każdy rodzic wie, że niemowlaki potrzebują do życia przede wszystkim bliskości, jedzenia i snu. Te 3 główne elementy zapewniają komfort wszystkim malcom i pomagają im się jak najlepiej rozwijać. Dlatego warto zadbać o te kwestie i mieć pewność, że niemowlak będzie miał wszystko czego potrzebuje. Śpiworki do spania dla niemowląt są ważną rzeczą w wyprawce każdego dziecka. Należy zwrócić uwagę przed zakupem na wszystkie dotyczące go kwestie.

Idealny śpiworek dla dziecka

Nie jest tajemną wiedzą fakt, że każde dziecko lub być ciasno otulone. Bierze się to jeszcze z okresu płodowego – to jeszcze w brzuchu dziecko jest mocno ściśnięte i tam czuje się bezpieczne słuchając bicia serca swojej mamy oraz innych odgłosów. Stąd ważne jest dawanie mu takiego poczucia już od momentu narodzin. Śpiworki do spania dla niemowląt są doskonałym elementem do łóżeczka, wózka czy fotelika samochodowego. Są praktyczne, łatwe w utrzymaniu czystości, zajmują mało miejsca w podróży, zapewniają też dziecku komfort i dają poczucie bezpieczeństwa także dla rodziców. To ostatnie jest niezwykle ważne ponieważ dziecko przykryte tradycyjną kołderką może ją sobie narzucić na głowę lub się pod nią wsunąć. Natomiast gdy śpi w śpiworku – nie jest to możliwe. Dlatego także rodzice będą mogli spać spokojnie – ich maluszek nie odkryje się w nocy (nie zmarznie), ani nie będzie miał możliwości przykryć się całkowicie. Może także się z tego powodu rzadziej wybudzać, ponieważ spanie w śpiworku jest przyjemne i dzieci je uwielbiają.

Czym kierować się przy wyborze śpiworka?

Zwykle rodzice przed zakupem czegoś dla dziecka wręcz godzinami zastanawiają się, czytają fora i opinie innych osób oraz przeglądają oferty wielu sklepów zanim podejmą ostateczną decyzję. Co trzeba wiedzieć o śpiworkach? Na co zwracać uwagę? Bezsprzeczną kwestią jest rozmiar. Na rynku dostępne są śpiworki dla noworodków, niemowlaków jak i dla starszych dzieci. A jak wiadomo każde dziecko jest inne, dlatego warto sprawdzić rozmiar przed zakupem. Kolejną rzeczą jest skład materiału, który jest bardzo ważny. Można znaleźć coraz częściej śpiworki z materiału antyalergicznego. Warto się temu przyjrzeć, aby śpiworek do spania był też przepuszczalny i oddawał ciepło. Na rynku najczęściej można znaleźć również bawełniane i cieszące się coraz większą popularnością – muślinowe. W zależności od pory roku, należy wybrać taki, aby dziecku nie było za gorąco latem i za zimno zimą. Niektóre modele są także przeznaczone do fotelików samochodowych czy spacerówek i jest to zdecydowany plus, ponieważ używanie śpiworka do spania dla niemowląt podczas jazdy jest niesamowicie wygodne. Takie egzemplarze mają specjalne wycięcia na pasy, dzięki czemu zachowują maksimum bezpieczeństwa i świetnie spełniają swoją funkcję. 

Wybór śpiworka to nie lada wyzwanie. Warto jest zakupić idealny model dla naszego dziecka. Odpowiedni rozmiar i materiał dadzą maksimum przyjemności z użytkowania zarówno dziecku jak i rodzicom. Zamiast tradycyjnej kołderki można znaleźć lepszy i bezpieczniejszy odpowiednik, który pokochali rodzice na całym świecie, dlatego też na rynku dostępnych jest coraz więcej wzorów i kolorów.

Redakcja mamydopogadania.pl