Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

4 pomysły na prezent dla małego cukrzyka

27 lutego 2020

Kiedy nadarza się kolejna okazja do obdarowania najmłodszych diabetyków wspaniałymi prezentami, mamy wiele możliwości na sięgnięcie po podarunki, które nie tylko wywołają szeroki uśmiech na dziecięcej buzi, ale także będą praktyczne i ułatwiające życie z chorobą. Oto kilka ciekawych pomysłów na prezent dla małego cukrzyka.

Etui na pompę

Coraz więcej małych diabetyków poddawanych jest insulinoterapii z wykorzystaniem pompy insulinowej. Jest to urządzenie, które dziecko musi mieć nieustannie przy sobie, a noszenie go w kieszeni, ręce czy plecaku byłoby nie tylko niewygodne, ale i niebezpieczne. Etui na pompę insulinową zapewni nie tylko wygodne korzystanie, ale także umożliwi przymocowanie pompy insulinowej do spodni bądź paska. Zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych dzieci dostępny jest szeroki asortyment etui do pomp w przeróżnych wzorach i kolorach, które będą cieszyły oczy naszych pociech. Mogą stanowić one stylowy dodatek dla zbuntowanych nastolatków, a przede wszystkim zapewnią odpowiednią ochronę urządzenia i wygodę w jego transporcie i użytkowaniu.

Naklejki na sensor i czytnik

Zachęcenie dziecka do regularnego korzystania z narzędzi terapeutycznych, takich jak glukometry i sensory może stanowić wyzwanie, w szczególności w sytuacjach, w których pociecha ma problemy z zaakceptowaniem choroby. Urządzenie spersonalizowane według dziecięcych upodobań, pełne kolorów i ulubionych motywów może zachęcić je do oswojenia się z niezbędnymi narzędziami. Jednym z takich prezentów mogą być różnokolorowe naklejki na monitory CGM, którymi dziecko będzie mogło udekorować swój sensor oraz czytnik – nie tylko umilą korzystanie z urządzenia i uatrakcyjnią je, ale także wzbudzą zainteresowanie kolegów i koleżanek w przedszkolu czy szkole.

Nakłuwacz podciśnieniowy z nakładką w kolorach tęczy

Nakłuwanie palców w celu pobrania kropli krwi do badania to zmora większości dzieci, która może budzić strach równie silnie, co podawanie insuliny za pomocą penów. Nieprzyjemne uczucie i ból związany z nakłuwaniem delikatnych palców, może bardzo zrazić najmłodszych do codziennej samokontroli, która jest niezbędnym elementem leczenia cukrzycy. Aby zmniejszyć ból oraz dyskomfort, warto sprezentować małemu „słodziakowi” nakłuwacz podciśnieniowy. Wykorzystuje on podciśnienie, wibrację oraz kontrolę głębokości nakłucia, co zmniejsza uczucie bólu, dzięki ominięciu nerwów, odpowiedzialnych za dyskomfort podczas wykonywania badania. Kolorowa, tęczowa nakładka uatrakcyjni wizualną stronę przyrządu i sprawi, że będzie wyglądał znacznie bardziej przyjaźnie.

Słodkie przekąski bez słodkich glikemii

Czym byłoby dzieciństwo bez ulubionych łakoci w postaci wafelków, cukierków, czekolad i słodkich napojów? Większość naszych milusińkich potrafiłaby ułożyć tygodniową dietę na bazie samych słodyczy, jednak mali diabetycy zmuszeni są niejednokrotnie odmawiać sobie smakowitych przyjemności, a bywa to bardzo trudne. Aby nie narażać naszego dziecka na pokusę, która może skończyć się niebezpieczną hiperglikemią, warto sprezentować mu zestaw słodyczy stworzonych z myślą o diabetykach. Nasze dziecko nie będzie mogło jeść dowolnych ilości tych produktów, ale ponieważ do ich produkcji stosowane są zamienniki cukru, takie jak stewia, maltitol czy ksylitol, ilość spożytych węglowodanów będzie znacznie mniejsza, a obniżony indeks glikemiczny nie narazi małego łasucha na szybkie, agresywne skoki glikemii.

Książki tematyczne

Wprowadzenie małego cukrzyka w dość trudny temat, jakim jest jego choroba, bywa w dzisiejszych czasach o wiele prostsze, dzięki literaturze tematycznej. Głęboka, medyczna wiedza o cukrzycy podana w przyjaznej, lekkiej formie pomaga dziecku lepiej zrozumieć chorobę. Łatwy w odbiorze przekaz, zawarty w opowiadaniach i bajkach dla dzieci z cukrzycą, jest optymistyczny i pozwala spojrzeć na „wroga” z nieco innej perspektywy. Czytanie tematycznych książek dla cukrzyków ułatwia oswojenie się z chorobą nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom. Literatura tego typu umożliwia lepsze jej zrozumienie, poznanie wszystkich jej objawów, a także bardzo często zawiera wskazówki, jak radzić sobie w trudniejszych momentach, które pojawiają się w trakcie trwania cukrzycy. Optymistyczne treści uczą ponadto dzieci i dorosłych pozytywnego myślenia, a to właśnie ono, jest jak wiadomo absolutną podstawą w walce z każdą chorobą.

Różnorodność pomysłów na prezent powoduje, że inspiracji na prezent jest coraz więcej, a nasza pociecha ma powodów do świętowania co nie miara – komunia, dzień dziecka, urodziny, święta bożego narodzenia to tylko fragment okazji na które warto przygotować prezenty. A czy Ty jesteś na nie gotowa? 🙂

Pomoc psychologiczna dla dziecka

Redakcja mamydopogadania.pl

Redaktorzy na naszej stronie są ekspertami, którzy z pasją i zaangażowaniem tworzą treści specjalnie dla naszych czytelniczek. Każdy z nich posiada bogate doświadczenie i wiedzę w różnych dziedzinach, co pozwala nam dostarczać wartościowe, rzetelne i inspirujące artykuły. Nasz zespół redakcyjny składa się z profesjonalistów, którzy są nie tylko wykwalifikowanymi dziennikarzami, ale także specjalistami w takich obszarach jak lifestyle.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Endometrioza
do matury z języka polskiego
Indywidualne zajęcia językowe dla dzieci

Jesteś zainteresowany reklamą?