Jak aktywnie bawić się z dzieckiem?

Każdy rodzic w pewnym momencie dochodzi do momentu, w którym brak mu pomysłów na organizowanie czasu swojego dziecka.

Co robić, gdy przyjdzie kryzys?

Jako pierwsze z pomocą przychodzą różne książeczki, które wcale nie muszą być nudne.Wiele dostępnych książeczek na rynku oferuje nie tylko ciekawe historyjki, ale również kolorowanki, naklejki lub wycinanki, co jest świetną rozwojową zabawą dla malucha. Wspaniałą zabawą wspierającą rozwój motoryki małej u dziecka są także różne zabawy z użyciem plasteliny, modeliny, masy solnej, a nawet piasku kinetycznego.

Kolejnym sposobem na spędzenie czasu z dzieckiem są wszelkiego rodzaju gry. Sklepy oferują gry edukacyjne już dla najmłodszych dzieci w wieku 1-2 lat. Takie gry to świetna zabawa zarówno dla dziecka jak i dla rodzica. Dla młodszych dzieci polecane są proste gry, polegające na układaniu, dopasowywaniu, czy rozpoznawaniu podstawowych przedmiotów lub zwierząt. Natomiast gry oferowane dla starszych dzieci są już bardziej zaawansowane i z pewnością dostarczą rozrywki również rodzicom.

Innym pomysłem są różnorodne klocki

Na rynku dostępne są klocki plastikowe, drewniane, większe, mniejsze. Wybór jest szeroki, co pozwala dopasować stopień trudności do wieku dziecka. układanie klocków jest ciekawą zabawą, a ponadto rozwija myślenie kreatywne oraz motorykę dziecka. Świetną rozrywką są także puzzle, których wielkość i ilość elementów również łatwo dopasować do wieku dziecka. Konstruowanie różnych rzeczy z klocków oraz układanie klocków nie będzie też nudne dla rodziców.

Sposobem na aktywne zorganizowanie czasu dziecka są zabawy ruchowe. Można je wykonywać zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu, a ich dodatkowym atutem jest mały nakład finansowy. Mogą być one wykonywane w formie ćwiczeń, podskoków, a nawet tańca.

Jak widać istnieje wiele form spędzania czasu z dzieckiem, jednak nie dajmy się zwariować czasami nawet puszczenie dziecku bajki będzie dobrym pomysłem na organizację czasu. Sprawi to radość dziecku oraz pozwoli rodzicom na odpoczynek fizyczny i psychiczny. Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku.

Zobacz więcej artykułów na scanholiday.com.pl

Redakcja mamydopogadania.pl