Obrączki ślubne – jakie kwestie należy uwzględnić przy zakupie?

Należy mieć świadomość, że wybór obrączek ślubnych nie jest tak skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Konieczne jest bowiem przed podjęciem ostatecznej decyzji uwzględnienie najbardziej istotnych aspektów. Jak wybrać obrączki ślubne?

Rozmiar obrączek ślubnych

Warto wiedzieć, że obrączki ślubne zaliczane są do biżuterii, w której chodzi się codziennie. Nie tylko podczas pracy, ale również różnych ćwiczeń. Jak wiadomo wspomniany produkt nosi się na palcu nawet przy zmiennych temperaturach. Konieczne jest zatem wybranie właściwego rozmiaru, który będzie w stanie zagwarantować komfort w trakcie użytkowania. Godny uwagi jest fakt, że omawiane obrączki powinny nie tylko i wyłącznie przechodzić z małym oporem przez staw palca, a także swobodnie spoczywać u jego nasady.

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie poproszenie o pomoc pracowników jubilera. Warto wiedzieć, że szersze obrączki będą mniej podatne na odkształcenia. Należy mieć świadomość, że przeważnie obrączki mieszczą się w przedziale od 3 do 6 mm. Z kolei większe mają od 7 do 1 mm.

Odpowiednie profilowanie obrączek ślubnych

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że podczas przygotowań do ślubu bardzo duża liczba par zapomina o istotnych szczegółach, które mają bardzo duże znaczenie. W przypadku obrączek będzie to właściwe profilowanie. Należy mieć świadomość, że praktycznie każda obrączka ślubna powinna charakteryzować się bardzo komfortowym wyprofilowaniem wewnętrznych krawędzi.

Godny uwagi jest fakt, że może ty być nie tylko i wyłącznie profil fazowy, ale również płaski czy wklęsły. Warto wiedzieć, że profil w bardzo dużym stopniu będzie oddziaływał na ostateczny wygląd omawianego produktu. Ponadto będzie nadawał obrączkom pożądanego kształtu.

Kiedy należy rozpocząć poszukiwanie obrączek ślubnych?

Rekomendowane jest rozpoczęcie poszukiwań obrączek przynajmniej trzy miesiące przed wyznaczoną dat ślubu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiane produkty przede wszystkim za unikatowy charakter są wykonywane na zamówienie. Z kolei czas na zrealizowanie wspomnianego zamówienia będzie wynosił około miesiąca. Oczywiście może zostać wydłużony w przypadku osób, które dodatkowo zażyczyły sobie usługę grawerowania. Należy zaznaczyć, że dodatkowa personalizacja omawianych produktów w formie grawerowania jest w stanie nadać im unikatowego i wyjątkowego charakteru. Biżuteria będzie wtedy jedyna w swoim rodzaju. Świetnym rozwiązaniem będzie zatem wyeliminowanie niepotrzebnego stresu i rozpoczęcie poszukiwań odpowiednich obrączek wcześniej.

Jakie obrączki są obecnie modne?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się obrączki ślubne, które są dodatkowo zdobione różnymi kamieniami szlachetnymi. Godny uwagi jest fakt, że przeważnie wybierane są diamenty ze względu na trwałość i szlachetność. Warto wiedzieć, że obrączki z diamentami będą przede wszystkim bardzo wyróżniały się na tle minimalistycznych wzorów. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że jasny blask brylantów będzie w stanie doskonale dopełnić pierścionek zaręczynowy.

Szeroki wybór obrączek ślubnych można znaleźć na tej stronie: https://luva.pl/obraczki-slubne

Redakcja mamydopogadania.pl