Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Rodzaje kosmetyków dla nastolatków

15 lipca 2021 kosmetyki dla nastolatków


Większość nastolatek i nastolatków na co dzień musi zmagać się z problemami typowej skóry trądzikowej. Skóra trądzikowa zawsze jest jednocześnie skórą problematyczną. Rzadko kiedy wygląda dobrze sama z siebie, dlatego trzeba ją na co dzień wspierać i jej pomagać, przede wszystkim właściwie ją pielęgnując, ale też i zdrowo się odżywiając. Niektóre kosmetyki dla nastolatków i nastolatek mają właśnie za zadanie radzić sobie z wypryskami, krostkami, zaskórnikami i różnymi innymi niedoskonałościami. Można je podzielić na kilka specjalnych grup produktów. Praktycznie każdy nastolatek może spokojnie i bez obaw po te kosmetyki sięgać.

Takie kosmetyki, które mają za zadanie pielęgnować skórę młodą, problematyczną i trądzikową, powinny wykazywać się przede wszystkim działaniem antybakteryjnym. Muszą efektywnie radzić sobie ze zwalczaniem szkodliwych bakterii, które zanieczyszczają skórę od zewnątrz i od wewnątrz, przez co pod ich wpływem dochodzi na niej do pojawienia się licznych krostek, bolesnych dużych wyprysków i małych czarnych zaskórników. Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry młodej powinny też radzić sobie z regulowaniem produkcji sebum oraz wyróżniać się działaniem przeciwzapalnym, czyli zdolnością do likwidowania powstałych już stanów zapalnych. Tego właśnie należy od nich oczekiwać. Jeżeli natomiast pod ich wpływem problem wciąż nie znika, a trądzik wręcz zaczyna się pogłębiać i skóra z dnia na dzień prezentuje się coraz gorzej, nastolatek powinien udać się do dermatologa, który dopasuje do niego odpowiednią kurację leczniczą.

Do codziennego dbania o skórę potrzebny jest natomiast zestaw czterech podstawowych preparatów kosmetycznych. Te podstawowe i najbardziej uniwersalne kosmetyki dla nastolatków to: delikatny żel do mycia, tonik lub hydrolat, krem oraz maseczka. Żel to produkt przeznaczony do oczyszczania buzi. Skutecznie radzi on sobie z usuwaniem nadmiaru sebum, bakterii, ale też i innych zanieczyszczeń. Łagodzi również delikatne stany zapalne i je minimalizuje. Jest produktem, którego należy użyć na samym początku – i rano, i wieczorem – by zaraz potem sięgnąć po tonik, czyli drugą podstawę pielęgnacyjną. Gdy buzi zostanie już przywrócony odpowiedni dla niej odczyn (nazywany skrótem pH), można przejść do aplikacji lekkiego i nawilżającego kremu, który osłabi widoczność porów i ochroni buzię przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Dobre kosmetyki dla osób młodych to także bardziej specjalistyczne maski. Tych produktów wystarczy natomiast używać raz w tygodniu.

kosmo-medyk.pl

Pomoc psychologiczna dla dziecka

Redakcja mamydopogadania.pl

Redaktorzy na naszej stronie są ekspertami, którzy z pasją i zaangażowaniem tworzą treści specjalnie dla naszych czytelniczek. Każdy z nich posiada bogate doświadczenie i wiedzę w różnych dziedzinach, co pozwala nam dostarczać wartościowe, rzetelne i inspirujące artykuły. Nasz zespół redakcyjny składa się z profesjonalistów, którzy są nie tylko wykwalifikowanymi dziennikarzami, ale także specjalistami w takich obszarach jak lifestyle.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Endometrioza
do matury z języka polskiego
Indywidualne zajęcia językowe dla dzieci

Jesteś zainteresowany reklamą?