Stylowe kontra niestylowe torby – poznaj modne propozycje i unikaj modowych wpadek

Coraz więcej mężczyzn lubi dobrze wyglądać, choć nieskromnie musimy stwierdzić, że nam kobietom to zawsze wychodzi lepiej, w końcu stwierdzenie płeć piękna do tego zobowiązuje. Jednak i panowie coraz lepiej orientują się w aktualnych trendach, choć w wyczuciu mody mają pewną piętę Achillesową, a mianowicie niespecjalnie orientują się w modnych dodatkach, szczególnie jeżeli chodzi o torby. Dlatego w dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam, jakie modele warto wybrać, a z jakich zrezygnować, dzięki temu unikniecie modowych wpadek.

Styl przez duże „S” – nie marka ma znaczenie

Moda zmienną jest, jednak pewne rzeczy się nie zmieniają i nadal pozostają największą wpadką. Mamy na myśli podróbki, zwane inaczej replikami. Noszenie takich toreb jest zwyczajnie nietaktem, ale i dużym faux pas. Dlatego też absolutnie musimy podkreślić, że każda torba, która jest podróbką, nawet bardzo dobrze wykonaną, jest modową wpadką, w końcu podróbka zawsze pozostanie podróbką. Tutaj musimy od razu zaznaczyć, że nie chodzi o to, że należy kupować bardzo drogie dodatki, ale ważne, aby nie były one określane mianem repliki. Jeżeli nie stać Was na markę Gucci czy Chanel, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić tańsze modele, które w wielu przypadkach są zdecydowanie bardziej stylowe. Tak, bardziej stylowe i nie boimy się tego określenia użyć. Czasami duże domy mody wypuszczają kolekcję, które z elegancją czy stylem nie mają wiele wspólnego, ale wielu bogatych ludzi tylko i wyłącznie dlatego, że są kosztowne je kupuje. Czy to jest bez sensu? Jasne, że tak, ale oczywiście się to nie zmieni. Cóż, czasami próżność zwyczajnie wygrywa ze zdrowym rozsądkiem, ale przecież wystarczy tak niewiele. Zawsze przecież można zakupić zdecydowanie tańszą, a ładniejszą np. torbę męską na ramię i to za małe pieniądze.

Gusta i guściki

Każdy z nas jest inny i w sumie to dobrze. Jednak bywa tak, że gust niektórych można określić raczej mianem guściku. Owszem podobno o gustach się nie dyskutuje, ale patrząc na niektóre torby męskie na ramię można się zastanowić, co projektant miał na myśli. Wystarczy tylko wymienić torby obszyte futerkiem czy transparentnymi wstawkami byście zrozumieli, co mamy na myśli. Również torby obszyte masą naszywek nie są najlepszym wyborem. Podobnie jak te z dużą ilością ćwieków. Owszem rozumiemy, że ktoś może chcieć się wyróżnić, ale czasami zdecydowanie lepiej zachować umiar. Klasyka jest zawsze w modzie, dlatego naszym zdaniem zdecydowanie lepiej postawić na modele proste i poniekąd minimalistyczne. Można zdecydować się na te z klapą czy w kształcie prostokąta, ale również kwadratu. Są naprawdę dobrym wyborem i jednocześnie są ponadczasowe, dlatego jeżeli nie lubicie ciągle robić zakupów, to naszym zdaniem dobry wybór.

Torebeczki czy inne nereczki

Aktualnie można zauważyć pewien trend, choć to jeden z tych trendów, który raczej się nie utrzyma, podobnie jak buty na grubym obcasie lansowane dla panów w latach 70-tych. Mamy na myśli lansowanie małych torebeczek dla panów czy też malutkich toreb typu nerki, które raczej mają stanowić dopełnienie stylizacji, bo praktyczne to one nie są za grosz. Czy ten trend się przyjmie? Jasne, że nie, chyba, że w drugiej ręce mężczyźni będą nosić reklamówkę z portfelem, laptopem czy dokumentami. Owszem lansowanie torebeczek na wybiegu jest ok, ale w codziennym życiu to raczej niezbyt dobry trend.

Stylowe torby – zawsze i wszędzie będą modne

Jeżeli szukacie stylowych i ponadczasowych męskich toreb, to koniecznie zwróćcie uwagę na materiał z jakiego zostały wykonane, ale także samo dopracowanie. Ponadto ważny jest pasek, który powinien być stosunkowo mocny. Naszym zdaniem dobrym wyborem są klasyczne listonoszki, idealne do casualowych stylizacji. Z kolei do tych w wersji smart casualowej czy eleganckiej polecamy torby weekendówki. Jeżeli lubicie mniejsze torebki, to polecamy Wam tzw. saszetki. Jeżeli zaś chodzi o nerki – to jesteśmy jak najbardziej na tak, pod warunkiem, że w nerce bez problemu zmieścicie choćby portfel.

Naszym zdaniem najlepiej stawiać na ponadczasowe modele toreb męskich. Dzięki temu posłużą one przez wiele lat i co ważne będą stylowym dodatkiem do każdej stylizacji.

Redakcja mamydopogadania.pl