Czy związek na odległość może ptrzetrwać?

Pewnie wielokrotnie każdy z nas zadawał sobie pytanie czy związek na odległość ma szanse przetrwać i okazać się prawdziwą i szczęśliwą miłością. Zwłaszcza będąc zafascynowanym osobą, która mieszka wiele kilometrów od nas, a która okazała się tą jedyną, która tak dobrze nas rozumie, i z którą najlepiej się dogadujemy. Tak, tak, z pewnością wiecie co mam na myśli. Każdy z nas będąc przecież zakochanym odkrywał, że przy tej jednej, jedynej osobie wszystko lepiej smakuje, dzień staje się piękniejszy, słońce zawsze świeci mocniej, a nawet jeśli nie świeci w ogóle to pogoda jest właśnie taka, jakiej oczekiwaliśmy i w zasadzie nic nam nie przeszkadza. Tylko co zrobić kiedy właśnie ta nasza jedyna osoba, ta wydawałoby się druga połówka mieszka wiele kilometrów dalej, a my już wiemy, że nie wyobrażamy sobie bez niej życia. Zadajemy sobie wówczas pytanie:

Jak przetrwać związek na odległość?

Najważniejsze to zdać sobie sprawę z tego, że nie jest wcale tak źle, jak nam się wydaje. Właściwie to w ogóle nie jest źle, tylko jest bardzo dobrze, bo przecież problem to może mieć osoba, która bardzo chce, bardzo szuka, ale zupełnie nie może znaleźć tej najważniejszej w życiu osoby.

Kolejną sprawą jest, aby jak najczęściej utrzymywać ze sobą kontakt – oczywiście wówczas, gdy nie możemy się zobaczyć. Pięknie byłoby, gdyby nie było to jednak kontakt przez dostępne i znane nam komunikatory, ale właśnie kontakt głosowy. Rozmowa kiedy naprawdę możemy usłyszeć swoje stęsknione głosy, wyrazić prawdziwe emocje i nie musimy się domyślać, co tak naprawdę oznacza wklejona emotka. Wierzcie mi, że rozmowa, którą słyszymy jest kontaktem, który przeżywa się dużo bardziej niż słowo pisane. No chyba, że ktoś pisze wierszem, ale zakładam, że statystycznie niewielu z nas to potrafi.

Organizacja czasu

Bardzo ważnym jest również dobra organizacja własnego czasu. Jeżeli nasz dzień będzie wypełniony po brzegi różnymi aktywnościami, wówczas na pewno nie będzie miejsca na tzw. dołek. Szybciej też doczekamy chwili, kiedy będziemy już mogli porozmawiać ze swoją ukochaną osobą i powiedzieć jej to wszystko, co zbieraliśmy w sobie cały dzień. Pamiętajmy przy tym, że musimy też słuchać, bo druga strona na pewno też ma nam bardzo wiele do przekazania, a nikt nie lub przekrzykiwać się z nawzajem.

Pamiętajmy również, że słowa to jedno, a fakty to drugie i tak naprawdę nic nie zastąpi nam prawdziwego, realnego kontaktu. Dlatego starajmy się jak najwięcej ze sobą przebywać, jak najczęściej się odwiedzać i kiedy mamy już ku temu okazję, to starajmy się wykorzystać wspólny czas jak najlepiej. Bez kłótni, bez przekomarzania i przechwalania. Musimy postępować tak, żeby nasze spotkanie zostało nam w pamięci aż do następnego.

Redakcja mamydopogadania.pl