Strona główna
Kobieta
Tutaj jesteś

Stosunki damsko – męskie

20 października 2019


Kobiety są z Wenus a mężczyźni są z Marsa – każdy z nas na pewno doskonale zna to powiedzenie, które już od wielu, wielu lat krąży wśród nas. Jest ono na tyle popularne, że doczekało się nawet książki o tak fajnie brzmiącym tytule.

Czemu ma dowodzić to powiedzenie?

Chyba temu, że właściwie kobiety i mężczyźni to dwie odrębne grupy, które są zupełnie różne od siebie. Może mamy kilka cech wspólnych, jak chociażby potrzeba jedzenia, picia lub też ubierania się. Jednak tak naprawdę jest więcej cech, które nas od siebie różnią niż łączą. W takim razie, czy możliwa jest przyjaźń miedzy kobietą a mężczyzną? Na to pytanie chyba nigdy nie znajdziemy złotej odpowiedzi. Jedni twierdzą, że tak jest. Inni uznają, że nigdy nie ma mowy o czymś takim, ponieważ zawsze dojdzie do jakiegoś bliższego kontaktu. Nie ma tutaj mowy oczywiście od razu o zbliżeniu. Jednak chociażby delikatny pocałunek potrafi zaburzyć coś, co wcześniej można było uznać za przyjaźń. Także przyjaźń damsko – męska to temat o którym można powiedzieć bardzo dużo. Często można spotkać się z takim stwierdzeniem, że taka przyjaźń możliwa jest tylko wtedy, kiedy ona jest lesbijką lub kiedy on jest gejem. Wtedy to nie patrzy on na swojego przyjaciela, przyjaciółkę jako na ewentualny obiekt zainteresowania, seksualny. W sumie po części można mieć rację w takim przypadku.

Osobowość

Czy to jednak pokazuje, że osoby o tradycyjnych preferencjach seksualnych nie mogą się ze sobą przyjaźnić? Mogą ale to wszystko naprawdę zależy od ich osobowości. Był taki głośny film o kobiecie i mężczyźnie, którzy bardzo długo się ze sobą przyjaźnili. Mówiąc dosłownie nie mieli przed sobą żadnych sekretów. Ona wyjechała na kilka miesięcy do innego kraju i po powrocie oznajmiła swojemu przyjacielowi, że wychodzi za mąż. Oczywiście za innego faceta. Jak się okazuje – przyjaciel dopiero wtedy uświadomił sobie, że jego przyjaciółka jest dla niego kimś więcej. Jest kimś kogo kocha. Co prawda nie od razu wyskoczył ze swoimi deklaracjami miłosnymi w stosunku do niej i nawet pomagał jej w przygotowaniach do ślubu, który miał odbyć się w innym kraju. Jednak ta sytuacja na tyle go bolała, że w końcu postanowił powiedzieć jej o swoich uczuciach. Kto filmu nie oglądał, to musi nadrobić zaległości. Co prawda mamy do czynienia z fikcją filmową, która jednak łatwo może przydarzyć się w naszym życiu. Jednak czy to zaprzecza takiej damsko – męskiej przyjaźni? Oczywiście, że nie. Wszystko naprawdę zależne jest od nas i od tego jak będziemy się do tej znajomości odnosić.

Pomoc psychologiczna dla dziecka

Redakcja mamydopogadania.pl

Redaktorzy na naszej stronie są ekspertami, którzy z pasją i zaangażowaniem tworzą treści specjalnie dla naszych czytelniczek. Każdy z nich posiada bogate doświadczenie i wiedzę w różnych dziedzinach, co pozwala nam dostarczać wartościowe, rzetelne i inspirujące artykuły. Nasz zespół redakcyjny składa się z profesjonalistów, którzy są nie tylko wykwalifikowanymi dziennikarzami, ale także specjalistami w takich obszarach jak lifestyle.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

osłonki na piersi Babyono
sukienki plus size

Z czym nosić sukienki?

27 stycznia 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?