5 cech idealnego proszku hipoalergicznego

Na sklepowych półkach znajdziemy coraz więcej produktów oznaczanych jako hipoalergiczne. Wśród nich są również środki piorące. Na które proszki hipoalergiczne najlepiej będzie się zdecydować, aby móc cieszyć się świetnymi efektami? W artykule przedstawiamy 5 najważniejszych cech środków piorących o hipoalergicznym składzie.

1. Hipoalergiczny skład

Produkty hipoalergiczne do prania wcale nie są sobie równe. Gdy przyjrzymy się ich składom, zobaczymy, że mogą mocno się od siebie różnić. Jak zatem wybrać ten, który faktycznie będzie antyalergiczny? Sugerujmy się między innymi otrzymanymi certyfikatami. Żeby je zdobyć, proszek musi przejść zaawansowane i dokładne testy dermatologiczne i badania laboratoryjne. Dopiero w ten sposób można sprawdzić, czy środek piorący jest w pełni bezpieczny dla alergików, dzieci i posiadaczy skóry skłonnej do podrażnień. 

A jaki jest hipoalergiczny skład? Przede wszystkim jest on wolny od substancji uczulających. Jednymi z nich są kompozycje zapachowe. Potrafią utrzymywać się w powietrzu jeszcze przez długi czas po zużyciu produktów. Podrażniają drogi oddechowe i wywołują reakcje alergiczne. Sięgajmy zatem po hipoalergiczne proszki do prania, które są bezzapachowe – mamy wtedy większą pewność, że nie zaszkodzą one naszemu zdrowiu.

2. Działanie dezynfekujące

Alergicy mogą być uczuleni nie tylko na substancje chemiczne zawarte w zwykłych proszkach do prania. Alergenami, które najczęściej wywołują objawy alergii, są roztocza kurzu domowego, które gromadzą się w pościeli, na kocach, ręcznikach i innych tekstyliach. Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się ich jest dokładna dezynfekcja. Jak jednak połączyć ze sobą delikatny, hipoalergiczny skład oraz działanie dezynfekujące? Na rynku znajdziemy monoprodukty piorące, które oferują nam takie połączenie. Środki do prania Mr. ZIGGI to innowacyjne, dezynfekujące proszki i płyny o hipoalergicznym składzie. W ten sposób znacznie zmniejszymy ryzyko kontaktu z alergenami: zarówno tymi znajdującymi się w samym środku piorącym, jak i w pranych materiałach (to między innymi bakterie, grzyby i roztocza). Co więcej, Mr. ZIGGI pozwala na skuteczną dezynfekcję już w 40 stopniach Celsjusza, dzięki czemu nawet po standardowym praniu wyjmiemy z pralki dokładnie oczyszczone ubrania. 

Hipoalergiczny proszek do prania Mr. ZIGGI

3. Skoncentrowana formuła

Na co pozwala nam skoncentrowana formuła proszku do prania? Skutkuje ona wydajnością i ekonomicznością produktu.

Wydajność sprawi, że zwykłe opakowanie środka piorącego starczy nam na znacznie dłużej – na jedno pranie potrzebna będzie dużo mniejsza dawka produktu. Zapobiegniemy również popularnemu wśród polskich konsumentów problemowi przedozowania produktu, które nie tylko powoduje, że zużywamy proszek szybciej, ale i skutkuje powstaniem plam i zacieków na praniu. 

Ekonomiczność pozwala nam zaoszczędzić sporo pieniędzy – wysokiej jakości produkt hipoalergiczny wcale nie musi być drogi. Do tego trzymając się zaleceń producenta i dokładnie odmierzając proszek, starczy nam na dłużej niż zwykle. Koszt jednego prania będzie zatem dużo niższy, co na pewno odciąży domowy budżet.

4. Proekologiczność 

W obecnych czasach troska o środowisko naturalne to nasz obowiązek. Możemy być proekologiczni na wielu płaszczyznach, a jedną z nich jest wybór środków piorących. Hipoalergiczny proszek również może być przyjazny dla środowiska. Mr. ZIGGI jest tego dobrym przykładem. W swoim składzie nie ma fosforanów i zeolitów – substancji, które nie rozpuszczają się w wodzie, przez co tworzą groźne osady na dnach rzek i jezior. Co więcej, jest produkowany metodami, które pozwalają zaoszczędzić sporo energii – dodatkowo zakład korzysta z paneli fotowoltaicznych jako znaczącego źródła energetycznego. Opakowania proszków Mr. ZIGGI są wykonane z kartonu z recyklingu, który nadaje się do ponownego przetworzenia. Środki nie są testowane na zwierzętach. Szukając proszku do prania o hipoalergicznym składzie weźmy pod uwagę również jego wpływ na środowisko!

alergia na roztocza

5. Uniwersalność

Ile produktów do prania potrzebujemy? Producenci kuszą nas specyfikami do poszczególnych kolorów, materiałów czy typów ubrań. W rzeczywistości wystarczą nam zaledwie dla proszki do prania: do białych i do kolorowych ubrań. Według naszych preferencji możemy wybrać zamiast nich płyny do prania. Uniwersalny proszek o hipoalergicznym składzie wysokiej jakości sprawdzi się do prania: ręczników, pościeli, ubrań dziecięcych, delikatnych tkanin, butów, pieluszek, odzieży sportowej i wielu innych. To duża zaleta takich proszków – koniec z przejmowaniem się, który produkt sprawdzi się do jakiego prania!

Redakcja mamydopogadania.pl