Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Mężczyźni w kuchni

21 listopada 2019


W czasach naszych prababek mężczyzna dbał o obejście, a w kuchni rządziły kobiety. Do tej pory w niektórych rodzinach podtrzymywany jest mit, że chłop do gotowania się nie nadaje. Oczywiście są to tylko krzywdzące stereotypy, a wielu światowej sławy kucharzy to właśnie mężczyźni!

Zdolności i chęci

Wszystko tak naprawdę jest kwestią indywidualnych zdolności i chęci do nauki. Znam kobiety, które nie potrafią usmażyć jajecznicy, ale również i mężów, którzy herbatę zaparzają zimną wodą. Wiele umiejętności i wiedzy wynosimy z rodzinnego domu. Jeśli mama zachęca dzieci do wspólnego gotowania, pokazuje swoje tajne sztuczki i najlepsze przepisy, oczywistym jest, że w swoich domach będą potrafiły odnaleźć się, przyrządzając obiad. Jeśli jednak podstawowej wiedzy nie wyniesiemy od rodziców to wciąż nic straconego. W dzisiejszych czasach mamy dostęp do setek książek kulinarnych, a także darmowych i powszechnych blogów z masą przepisów. Wystarczy chęć spróbowania, odrobina samozaparcia i przede wszystkim trening i szlifowanie umiejętności. Wychodzę z założenia, że gotować podstawowe dania według listy składników potrafi wyuczyć się każdy z nas!

Czy mężczyźni są lepszymi kucharzami od kobiet?

Takie stwierdzenie może okazać się dość przewrotne do początku artykułu, jednak okazuje się, że z technicznego punktu widzenia, jest im o wiele łatwiej posiąść nowe umiejętności i eksperymentować w kuchni. Dlaczego? Otóż, niewiele osób wie, że posiadają oni o wiele więcej kubków smakowych niż płeć piękna! Mężczyźni mają zatem przewagę na starcie. Ponadto słyną z zadaniowego podejścia, upartego dążenia do doskonałości, cierpliwości i dyscypliny. Wszystkie te cechy są niezbędne dla szefa kuchni, który przeważnie pracuje pod presją czasu i musi robić wiele rzeczy na raz.
Spotkałam się również z twierdzeniem, że wybór takiego zawodu przez mężczyznę podyktowany jest głównie pasją i zamiłowaniem do jedzenia i gotowania. Kobiety natomiast nie rzadko idą w tym kierunku ze względu na brak innych możliwości. Wychodząc z domu, posiadają pewną wiedzę od swoich matek lub babek i wolą ją po prostu pogłębić. Taki powód mógłby wskazywać, że mężczyźni włożą w gotowanie więcej serca i zaangażowania. Nie należy jednak uogólniać takich stwierdzeń, ponieważ mogą być krzywdzące i niesprawiedliwe dla wielu osób!
Podsumowując, pamiętaj, że mężczyźni nie są z góry przekreśleni jako kucharze. Mają ku temu nawet lepsze predyspozycje i od nich samych zależy, czy nauczą się gotować. Mam nadzieję, że będzie to motywacją dla niejednego pana, aby zaimponować swojej partnerce przepysznym obiadem!

Pomoc psychologiczna dla dziecka

Redakcja mamydopogadania.pl

Redaktorzy na naszej stronie są ekspertami, którzy z pasją i zaangażowaniem tworzą treści specjalnie dla naszych czytelniczek. Każdy z nich posiada bogate doświadczenie i wiedzę w różnych dziedzinach, co pozwala nam dostarczać wartościowe, rzetelne i inspirujące artykuły. Nasz zespół redakcyjny składa się z profesjonalistów, którzy są nie tylko wykwalifikowanymi dziennikarzami, ale także specjalistami w takich obszarach jak lifestyle.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Endometrioza
do matury z języka polskiego
Indywidualne zajęcia językowe dla dzieci

Jesteś zainteresowany reklamą?