Jak przetrwać wakacje z dziećmi?

Wiele rodzin odwleka wspólne wyjazdy na urlop z obawy, że nie poradzą sobie na wakacjach z dziećmi. Krzyk, płacz, marudzenie, znudzenie – nie tak wyobrażamy sobie słoneczne wczasy. Jak więc zaplanować odpoczynek, aby dla każdego stał się przyjemnością? Sprawdź kilka naszych porad!

Różne upodobania

Niektórzy preferują aktywny odpoczynek i wynajęcie kampera na rodzinną podróż po Polsce będzie dla nich spełnieniem marzeń. Inni z kolei odnajdą się na wakacjach all inclusive w tropikalnych krajach, gdzie zaznają relaksu nad basenem lub morzem. Pamiętaj, aby uwzględnić zdanie wszystkich członków rodziny, zanim podejmiesz decyzję. Skonsultowanie kierunku i sposobu wypoczynku z dziećmi, może pomóc w uniknięciu rozczarowania.

Jeśli w rodzinie są małe dzieci, spróbuj z wyjazdu uczynić pełen wyzwań projekt i przekształć go we wspólną zabawę. Możesz zorganizować wakacje tematyczne, nawiązując do bajek, baśni i legend. Wizyta u wawelskiego smoka brzmi o wiele bardziej zachęcająco niż zwiedzanie Krakowa. Tak zaintrygowane dzieci chętniej wezmą udział w zaplanowanych aktywnościach i zapomną o marudzeniu!

Uwzględnij w planie wycieczki atrakcje dla dzieci. Wakacje mają być przyjemne dla każdego, a wiadomo, że zwiedzanie wystaw w muzeum nie zawsze przypadnie do gustu podopiecznym. Poczytaj w internecie artykuły i fora tematyczne. Znajdziesz na nich wiele miejsc polecanych przez innych rodziców. Baseny, place zabaw, interaktywne pokazy, zamki, zoo, ścieżki dydaktyczne – pomysłów jest naprawdę wiele, a większość z nich zapewni rozrywkę także rodzicom!

Rodzinne wakacje

Wybierz hotel, który zapewnia animacje dla dzieci. Profesjonalna opiekunka zajmie się twoimi podopiecznymi, zapewniając im masę zabaw. W tym czasie możesz skorzystać z oferty przeznaczonej dla dorosłych. Niektóre obiekty oferują nawet wycieczki fakultatywne dla najmłodszych. Dobrym pomysłem okażą się również miejsca posiadające place zabaw lub basen.

Jeśli masz rodzinę wielodzietną zastanów się nad wynajęciem dodatkowej opiekunki na czas wakacji. A może jakaś ciocia lub babcia zechce jechać z wami? Kilka rąk do pomocy zdecydowanie was odciąży i umili wypoczynek, a najbliżsi chętnie skorzystają z propozycji wspólnego wyjazdu.

Jak widzisz rodzinne wakacje mogą okazać się przyjemne dla wszystkich. Dobra organizacja wyjazdu i przemyślane atrakcje pozwolą wypocząć zarówno rodzicom, jak i dzieciom. Przy planowaniu zwiedzania nie zapomnij o kilku dniach przeznaczonych na odpoczynek i błogie lenistwo. Tak zregenerowani wrócicie do pracy i szkoły pełni sił i energii.

Redakcja mamydopogadania.pl