Strona główna
Kobieta
Tutaj jesteś

Manicure dla Twoich rąk

20 maja 2020

Dziś niemal każda kobieta dba o swoje dłonie oraz o paznokcie. I to nie jest nic nadzwyczajnego. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele lakierów, preparatów, które pomagają Paniom nie tylko sprawić, że paznokcie będą miały piękny kolor, ale również będą zdrowe i odżywione.

Ale czym właściwie jest manicure?

Manicure to nic innego jak zabieg pielęgnacyjny, który jest wykonywany na dłoniach. Obejmuje wszystkie czynności związane z usuwaniem skórek, nadawaniem kształtu paznokciom, lakierowaniem płytek paznokciowych czy też wykonaniem masażu, peelingu.
Kilka manicurów dla wymagających
Oczywiście nie istnieje jeden manicure. Jest ich kilka rodzajów, a każdy z nich charakteryzuje się czymś innym, dlatego z pewnością każda z pań odnajdzie swój, który będzie do niej najlepiej pasował.

Rodzaje manicure


• Manicure klasyczny – polega przede wszystkim na usunięciu zbędnego naskórka, który nachodzi na płytkę paznokcia. Do zastosowania tego rodzaju zabiegu konieczne będą: pilnik, cążki oraz łopatka do podważania naskórka.
• Manicure biologiczny – jak sama nazwa wskazuje – przy tego rodzaju zabiegu pielęgnacyjnym nie stosuje się żadnych narzędzi metalowych. Do wykonania tego manicuru używa się patyczków, np. z drzewa pomarańczowego, pilników szklanych albo też papierowych.
• Manicure francuski – chyba jeden z popularniejszych rodzajów manicure. Aby go wykonać najpierw musi zostać zrobiony manicure biologiczny lub klasyczny. Dopiero po tym możemy przystąpić do działania – rozjaśniamy wolny brzeg paznokcia dzięki białemu lakierowi. Na koniec pokrywamy całą płytkę mlecznym lub jasnoróżowym lakierem. Proste, prawda?
• Manicure hybrydowy – połączenie tradycyjnego manicure z trwałością, którą daje lampa UV. Wykonuje się go w gabinecie kosmetycznym, choć coraz więcej pań decyduje się na kupno odpowiedniego sprzętu i samodzielne wykonywanie zabiegu w domu. Dzięki działaniom lampy można się cieszyć trwałością lakieru nawet do 3 tygodni, bez żadnych odprysków!
• Manicure japoński – przeznaczony w głównej mierze dla paznokci, które potrzebują natychmiastowej regeneracji. Charakteryzuje się tym, że po odpowiednim przygotowaniu paznokci, czyli: odsunięciu skórek, skróceniu ich, nakłada się na nie specjalny preparat, który zawiera w sobie m.in. keratynę, krzemionkę. Na koniec dodaje się specjalny puder, którego zadaniem jest ochrona przed wypłukiwaniem substancji odżywczych.
Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu pielęgnacyjnego?
Owszem. Osobom, które mają: grzybicę, drożdżycę, niezagojone rany, pęknięcia naskórka między palcami, stany ropne i zapalne nie zaleca się wykonywania tego typów zabiegów.

Zobacz więcej na pieknieje.pl

Pomoc psychologiczna dla dziecka

Redakcja mamydopogadania.pl

Redaktorzy na naszej stronie są ekspertami, którzy z pasją i zaangażowaniem tworzą treści specjalnie dla naszych czytelniczek. Każdy z nich posiada bogate doświadczenie i wiedzę w różnych dziedzinach, co pozwala nam dostarczać wartościowe, rzetelne i inspirujące artykuły. Nasz zespół redakcyjny składa się z profesjonalistów, którzy są nie tylko wykwalifikowanymi dziennikarzami, ale także specjalistami w takich obszarach jak lifestyle.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

osłonki na piersi Babyono
sukienki plus size

Z czym nosić sukienki?

27 stycznia 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?