5 domowych zestawów twarzy dla świecącej skóry

Masz już dość zamiany drogich okładów na twarz i innych produktów kosmetycznych, aby nabrać matowej skóry? Nie martw się – nie jesteś sam. Przy tak wielu dostępnych produktach dzisiaj można być przytłoczonym. Chociaż możesz wybrać dowolny przedmiot kupiony w sklepie, dlaczego nie wypróbować domowych zestawów twarzy dla świecącej skóry? Są praktycznie bezpłatne, łatwe w przygotowaniu i są całkiem bezpieczne. Spójrz na niektóre z tych naturalnych, skutecznych pakietów twarzy, które ponownie rozjaśnią Twoją skórę.

Pakiet twarogu i płatków owsianych

To prosty zestaw ze składnikami prosto z kuchni. Wszystko, co musisz zrobić, to namoczyć miskę owsa na noc i zmiel go rano na niezbyt gęstą pastę. Wymieszaj z twarogiem i nałóż na twarz. Pozostaw na 10–15 minut i spłucz letnią wodą. Powtarzaj co dwa dni i natychmiast zobaczysz wyniki.

Pulpa ziemniaczana

Mówi się, że ziemniaki mają łagodne właściwości wybielające i tworzą wspaniałe efekty dla świecącej skóry. Zetrzyj gotowany ziemniak i wymieszaj w łyżeczce olejku migdałowego. Rozprowadź równomiernie na całej powierzchni i umyj po 15 minutach. Możesz również użyć łyżeczki mleka, jeśli nie masz oleju migdałowego.

Pasta miętowa

Mięta jest łatwa w uprawie i dobrze sprawdza się poza gotowaniem. Może stworzyć najlepszy zestaw do twarzy dla jasnej i promiennej skóry. Weź kilka świeżych zielonych listków i zmień je w gęstą pastę. Następnie dodaj jedną lub dwie łyżeczki jogurtu i nałóż na twarz. Pozostaw do wyschnięcia, spłucz i podążaj za dobrym kremem nawilżającym.

Pakiet proszku z drzewa sandałowego

Ten naturalny i pachnący składnik był używany dla jasnej skóry od wieków. Doskonale sprawdza się w kontrolowaniu nadmiernego gromadzenia się oleju. Zmieszaj proszek chandan lub drzewo sandałowe z wodą różaną i nałóż równomiernie na twarz. Pozostaw to, aż wyschnie i zacznie pękać. Zmyj go bieżącą wodą i nawilż kremem do twarzy.

Migdały i maślanka

Namocz pięć migdałów na noc i zmiel je na pastę następnego dnia. Następnie wymieszaj gęstą pastę z łyżeczką maślanki i nałóż miksturę na twarz ruchem szorującym. Myć zimną wodą po 10–15 minutach. Ten wspaniały zestaw do twarzy dla świecącej skóry działa złuszczająco, usuwając martwe komórki skóry.

W przeciwieństwie do produktów na bazie chemicznej, te domowe rozwiązania są naturalne i delikatne dla skóry. Dają świetne rezultaty, a przygotowanie zajmuje zaledwie kilka minut. Teraz, gdy wiesz, jak zrobić domowe zestawy do twarzy dla promiennej skóry, możesz je uwzględnić w swoim schemacie urody, aby zobaczyć rezultaty w mgnieniu oka.

kobiecyzywiol.pl

Redakcja mamydopogadania.pl