Miłość od pierwszego spojrzenia

Za najważniejsze uczucie, które rządzi ludźmi, a według niektórych nawet całym światem, uważana jest miłość. Otacza ona wszystko, znajduje miejsce w prawie każdej powieści, filmie, serialu, wierszu, piosence.

Obiekt zainteresowań

Miłość jest, była i będzie obiektem zainteresowania każdego z nas, a w szczególności artystów. W przypadku tych ostatnich zainteresowanie zwiększa nawet swoją moc w przypadku miłości od pierwszego wejrzenia. Jest to temat, z którym spotkał się każdy przynajmniej raz w życiu. To pojęcie ma swoich zwolenników, zakochanych w samej idei takiej miłości, oraz takich, którzy zaciekle bronią stanowiska, że coś takiego nie istnieje. Myślę, że należę bardziej do tej drugiej grupy, ale od razu zaznaczam, że nie zamierzam obrażać szaleńczo zakochanych ani wytykać im błędu. Zamierzam jedynie spróbować odpowiedzieć na pytanie, czy istnieje miłość od pierwszego spojrzenia.

Inny pogląd

Uważam, że miłość to nie jest coś takiego, co może pojawić się i zniknąć w jednym momencie, a tym bardziej spojrzeniu. Myślę, że błędnie użyte tu zostało słowo miłość. Z chęcią zastąpiłabym go słowem zauroczenie, zainteresowanie. Spoglądając na kogoś, może się on nam oczywiście spodobać, co motywuje nas do podjęcia działań w kierunku poznania go. Jednak w żadnym wypadku nie można tego nazwać miłością, która przecież jest pracą czasem nawet wielu lat. Miłość to coś dużo głębszego niż zwykłe zauroczenie, czy nawet zafascynowanie. Dla mnie słowo miłość oznacza przede wszystkim zaufanie, które jest podstawą każdego związku. Nie można natomiast ufać osobie, którą dopiero co zobaczyliśmy. Miłość to także poświęcenie, bycie ze sobą w najtrudniejszych momentach, ale również w tych najlepszych. To świadomość, że możesz polegać na drugiej osobie oraz zapewnienie tego samego ze swojej strony.

Podstawą do tego uczucia jest przyjaźń

Miłość to przyjaźń połączona z zafascynowaniem seksualnym, pożądaniem. Tego wszystkiego nie da się osiągnąć od pierwszego spotkania, nie można też obrać sobie za cel związania się z osobą, która spodobała się nam pod chwilą impulsu. Oczywiście może istnieją przypadki, że takie spotkanie przeradza się w prawdziwą miłość, jednak nie można tego nazywać tak od samego początku.
Mam nadzieję, że rozjaśniłam nieco problem związany z istnieniem miłości od pierwszego wejrzenia i pokazałam, że uczucie miłości to pojęcie bardzo obszerne, którego nie da zaznać bez starania się i poświęcenia dla ukochanej osoby. Nie wierzcie w idealne, wyreżyserowane historie, życie jest czymś poważniejszym, niż szukaniem wyidealizowanej połówki pomarańczy.

Redakcja mamydopogadania.pl