Na co zwrócić uwagę, wybierając łóżeczka niemowlęce?

Jeżeli stoisz obecnie przed wyborem łóżeczka niemowlęcego, z pewnością masz za sobą długie godziny spędzone na oglądaniu poszczególnych modeli oraz poszukiwaniu zalet i wad konkretnych rozwiązań. Możliwe, że przekonałaś się już, że wiele z proponowanych przez sklepy modeli posłuży jedynie przez krótki czas lub nie jest wystarczająco bezpieczna, aby z niego korzystać. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru łóżeczka dla niemowlęcia. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim 

To, co jest najważniejsze dla wszystkich rodziców to bezpieczeństwo ich dzieci. Z pewnością dla Ciebie również jest to nadrzędna cecha. Aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo nie tylko na początkowym etapie jego życia, ale również później, warto, aby łóżeczko, które kupujesz miało możliwość regulacji wysokości. Początkowo, kiedy noworodek niewiele jeszcze się rusza, możesz mieć materac ustawiony wyżej. W ten sposób masz większa kontrolę nad tym, co robi dziecko oraz musisz wykonać mniej pracy, aby wyjąć je z łóżeczka. Z biegiem czasu możesz powoli obniżać materac aż do najniższego momentu wtedy, kiedy dziecko zacznie pierwszy raz podnosić się trzymając się szczebelków. 

Szczebelki to kolejna ważna kwestia. Zwróć uwagę, aby farba, którą jest pomalowane łóżeczko była możliwie najmniej inwazyjna dla dziecka oraz nie odchodziła od prętów od razu. W ten sposób dbasz o przyszłe zdrowie swojego malucha, który rosnąć, może złapać do buzi jeden ze szczebelków, chcąc go ugryźć. 

Pamiętaj również, aby nie wkładać żadnych dodatkowych elementów do łóżeczka. Wystarczy, że znajdzie się w nim materac oraz prześcieradło na gumce. W ten sposób zapewnisz swojemu dziecku możliwie najwięcej bezpieczeństwa oraz zyskasz pewność, że nic nie może mu się stać. Dlatego kupuj takie łóżeczko dla niemowlaka, które bez żadnych ozdób Ci się podoba. 

Białe, brązowe, a może kolorowe? 

Największym dylematem jest często kolor łóżeczka dla nowonarodztnego dziecka. Na stronie https://kocotkids.com/lozeczka-niemowlece znajdziesz przede wszystkim białe łóżeczka. Obecnie jest to najbardziej popularny kolor, ponieważ jest bardzo uniwersalny. Pamiętaj, że dobre łóżeczko ma służyć Tobie i Twojemu dziecku przez najbliższe kilka lat. Dlatego ważne jest, żeby pasowało do wielu wnętrz, jeżeli postanowisz zrobić remont lub zmienisz delikatnie pokój dziecka. Dlatego najlepiej postawić na neutralne kolory, które można łatwo dopasować do każdego wnętrza. Są to biel i brąz. W każdym momencie możesz zmienić wystrój oraz kolorystykę w swoim domu bez konieczności zmiany łóżeczka na takie, które będzie pasowało kolorystycznie. 

Redakcja mamydopogadania.pl